Kosár
Egészségügyi dolgozók
Szakszerű cipőválasztás a kényelmes munkavégzésért
Egészségügyi dolgozók
Szakszerű cipőválasztás a kényelmes munkavégzésért
faradtsag

Fárasztó, véget nem érő műszakok?​

Ön is egészségügyben dolgozik? Gyakran 10-12 órás műszakokon át talpal? Láb és derékfájdalmakkal küszködik? Nem csoda, hiszen a korházak egyenetlen, kemény padlóburkolata megterheli az ízületeket, ami később sokkal komplexebb módon befolyásolhatja egészségét, mint az egyszerű nap végi lábfájdalom érzete. Ha magára ismer az alábbi tünetekről, sürgős változtatásra van szüksége:

Mik lehetnek a panaszok okai?

A hosszú egyhelyben történő állás, illetve a sok séta hatására a láb a túlzott terhelésből adódó problémákat kompenzálja. Lelassulhat a nyirokkeringés és a szervezet nehezebben tudja kiválasztani a felesleges folyadékot, ami a gravitáció hatására az alsó végtagokban gyülemlik fel.

A rossz, szorító cipő még inkább presszúra alatt tartja ezt a területet, így a láb bedagad, felvizesedik. A nyomás hatására a lábujjak összepréselődnek, bőrkeményedés, bütyök is kialakulhat, nem beszélve a folyamatos diszkomfort érzésről, esetleges fájdalomról. A terhelés és a nyomás azonban nemcsak a lábfejen, hanem később a bokában, térdekben, csípőben és a derék területén is megjelenhet.

Ez a kisugárzó fájdalom a vékony talpú cipők egyik fő károkozója, hiszen nem tudják elnyelni a felületi ütődéseket, így az egész mozgásszervrendszert terhelik. Összegezve mi is lehet a probléma oka?

Olvasson bővebben az egészségügyi dolgozók panaszairól blogcikkünkben:

Kezelje panaszát szakszerűen!

Akár orvosként, nővérként, rezidensként, vagy ápolóként dolgozik, nem tudja panaszait megoldani egyszerűen életmódváltással. A szakmai követelményeknek ugyanis eleget kell tennie, ezért a lehető legtöbbet kell kihoznia az adott helyzetből.

A kulcs minden esetben az ideális cipő megválasztásában rejlik! Egy megfelelő lábbeli ugyanis leveszi talpáról a terhet, ezzel csökkentve a komolyabb mozgásszervi problémák kialakulását is. Fontos a jól megválasztott méret, a puha bőr felsőrész és az ideális talpmagasság, ami csökkentheti az ízületek sérülékenységét is. E-mellett célszerű ortopéd orvossal, talpbetétet készíttetni, ami így még komfortosabbá teheti a hosszú munkaórákat.

A panaszokat a cipő lecserélése mellett számtalan módon csillapíthatja. Nézzünk pár lehetséges alternatívát:

Gördülő talpú cipő egészségügyben dolgozóknak

Az ívelt talpú cipőt, ortopéd szakorvosok, a járás könnyítése érdekében fejlesztették ki, elősegítve a láb saroktól lábujjig tartó átgördülését. Lényege a tehermentesítésben rejlik.

A Waldlaufer és G-Comfort gördülő talpú cipők puha és fájdalommentes járást támogatják, a láb járás közben történő átgördülésével. Az ortopéd szaktudással megalkotott cipők úgy készültek, hogy a lehető legkényelmesebb viseletet nyújtsák a lábnak. A teljes mértékben lábbarát kialakítás, az optimálisan gördülő talp és az aktív talpbetét kombinációja által nyújtott támogatás, hatékony járást és állást biztosít, miközben tehermentesít.

Az eredmény már az első felvételtől érezhető. A járás sokkal könnyebb és dinamikusabb lesz, javul a vérkeringés és az izmok újra elkezdenek dolgozni, így a láb kevésbé fárad el a nap végére. A keringés helyreállításával a lábdagadás esélye csökken, a láb szabadabb és könnyedebb lesz.

A kifejezetten egészségügyi dolgozóknak ajánlott WALDLAUFER gördülő talpú papucsokban és klumpákban a napközbeni ülőmunka is ideálisabb, hiszen a láb könnyen kivehető a cipőből, ezáltal egy-egy pillanatra pihentethető. A fűzős és tépőzáras félcipőket pedig kifejezetten a sokat sétáló ápolóknak találták ki. A könnyedén állítható cipőszorítás és a járás egészségét szolgáló gördülő talpszerkezet hozzájárul a fájdalommentes, könnyedebb munkaórákhoz, mindezt egészségügyben is ideális, fehér színben.

Olvasson bővebben a gördülő talpú cipőkről:

Női gördülő talpú cipők

Válasszon szakmának megfelelő cipőt...