Your Cart

5 rules for choosing shoes for healthcare workers!

Az egészségügyben dolgozók 5 cipőválasztási szabálya!
If you also work in the healthcare sector, as a result of the constant stomping or walking during often 10-12 hour shifts, you may face a lot of musculoskeletal problems. The uneven, hard flooring of old people's homes puts stress on your joints, which can later affect your health in a much more complex way than the simple feeling of foot pain at the end of the day. But what could be behind the pain and what shoe selection practices can be used to prevent trouble?

Figyelje meg panaszait!

Tudta, hogy az emberi test számára, a folyamatos mozgásváltoztatás az egészségügyileg legideálisabb tevékenység?

Ebbe beletartozik természetesen a pihenés és a mélyizomcsoportok aktív használata is. Tehát a szervezet monotonitás tűrő képessége igen alacsony, így akár a naponta több órán át tartó egyhelyben állás is természetellenes, egyoldalú terhelésnek teszi ki. A test korrigál, amit gyakran helytelenül végez, így a nap végére ennek fájdalmas következményei lehetnek. Hosszútávon olyan deformitások is kialakulhatnak, mint a lúdtalp, kalapácsujj, tyúkszem vagy akár térd, derék és hátfájdalmak. Ha fájdalmat észlel, valószínűleg ez a kiegyenlítő folyamat zajlik, ami azt jelzi, hogy sürgős változtatásra van szükség! De hogyan?…

Könnyen mondhatnánk, hogy az életmódbeli változás a kulcs… Vannak azonban olyan szakmák, mint például az egészségügy, ahol nem választás kérdése a több órán keresztüli állómunka végzése. Ebben az esetben a leghatásosabb módszer, ha aktívan megfigyeli Önmagát! A napközbeni folyamatos állás, sétálás, illetve a hosszú műszakok utáni pihenés közben is, összpontosítson a lábfájdalmaira!

Ez a kis feladat nagyban hozzásegíti ahhoz, hogy felfigyeljen a panaszok kiindulópontjára és ezáltal helyesen, már csírájában tudja kezelni őket. Minden problémához ugyanis, tartozik egy hiba, ami általában a rosszul megválasztott cipőből fakad. Nézzük, mik lehetnek ezek…

Lábfájdalom

Lábdagadás – lábvizesedés

Gyakori probléma a nap végén a hosszú álló vagy ülőmunka hatására. Ebben az esetben lelassulhat a nyirokkeringés és a szervezet nehezebben tudja kiválasztani a felesleges folyadékot, ami a gravitáció hatására az alsó végtagokban gyülemlik fel. A lábat érintő plusz presszúra, csak fokozza a bajt, vagy akár önmagában is előidézheti a tüneteket.

Kiemelten fontos tehát, laza, kényelmes cipőt választani, ami a láb szorításával nem váltja ki feleslegesen az ödémás érzést. Sőt…a plusz helynek köszönhetően még teret is ad a láb térfogati változásának.

Lábujj fájdalom

Szinte biztos, hogy ebben az esetben cipőméret problémáról kell beszélnünk! Ne essen abba a hibába, hogy a cipőboltban történt próba hatására ítéli meg a választott cipőt! Minden esetben teret kell ugyanis adni a lábujjak számára, a napközbeni mozgásra.

A sok séta hatására, a láb helyezkedhet a cipőben, így ha nincs korrekciós tere, hamar találkozhat a cipő elején lévő kemény varrással, ami a hosszú órák alatt durván megnyomhatja a lábujjakat. A kínzó érzet ezután tovább sugárzik a lábfejbe és lassan már akár a boka területén is érzékelheti a panaszokat. A megoldás pedig egyszerű…

Használja a félszámozás előnyeit. Mindig egy fél számmal nagyobb cipőt válasszon, mint a saját lábmérete!

egészségügyben dolgozók fájdalom

Add meg itt a címsor szövegét

A kemény bőrrel, vagy műbőrrel rendelkező cipők borzalmasan tudják irritálni a lábbőr sérülékeny felszínét. Egy sarokfeltörés pedig akár hosszú hetekig megkeserítheti a mindennapjait! Felejtse el azt a hozzáállást, hogy minden cipőt be kell járatni, amibe beletartozik a láb kezdeti sanyargatása is! Egy tökéletes cipő már az első használat során a láb komfortját szolgálja.

Törekedjen tehát arra, hogy puha, valódi bőrből készült cipőt válasszon, ami alkalmazkodik a lábához, így se a körmét se pedig a sarokbőrt nem sérti fel!

Talp és boka fájdalom

A divatcipők egyik legnagyobb hibája a túlzottan alacsony talpkialakítás. Egy ilyen cipő a kemény útburkolat okozta ütődéseket nem tudja megfelelően tompítani, ezért egyre nagyobb sérüléseket okoz nemcsak a talp, de a boka és a térd ízületeiben is. A legideálisabb talpmagasság valahol 3 és 5 cm között helyezkedik el.

Egy ilyen komfort cipőben a talp védve van az aszfalt megpróbáltatásaival szemben, ezért akár hosszú órákig teljesen fájdalommentessé teheti még a legpörgősebb kórházi napokat is! A kényelem egy minőségi talpbetéttel még jobban fokozható.

Izzadás – kellemetlen szagok

Nincs is annál rosszabb érzés, mint egy egész napot, szellőzés nélküli, fullasztó cipőben ledolgozni. Ebben az esetben a láb nem jut levegőhöz, izzad, viszket és emiatt állandó diszkomfortérzetet nyújt viselőjének. Nem beszélve a műszak végeztével tapasztalt kellemetlen szagokról sem.

Erre egy cserélhető, antibakteriális, lélegző talpbetét a kulcs. Soha nem vásároljon olyan műbőr cipőt, amiben a lába megfullad! Figyeljen arra, hogy az ideális szellőzés adott legyen a cipőben, így higiéniailag is tökéletes lesz választása.

Gördülő talpú cipő egészségügyi dolgozóknak

Az ideális kényelmi cipő egészségügyi dolgozóknak tehát

  1. Választható szélességű és szorítása könnyen állítható.
  2. Fél számmal nagyobb, mint a valós lábméret.
  3. Puha bőr felsőrésszel rendelkezik.
  4. A talpmagassága 3-5 cm közötti.
  5. Cserélhető, antibakteriális talpbetéttel rendelkezik.

+ 1. … és persze a kórházban viselhető esztétikai szempontoknak teljesen megfelel, tehát nem hivalkodó, egyszínű, fehér.

Gördülő talpú cipők egészségügyi dolgozóknak

WALDLAUFER gördülő talpú cipők előnyei az egészségügyben dolgozóknak

Sajnos van az a pont, amikor már nem elég egy kényelmi cipő használata. Ha már lábdeformitás alakult ki, vagy krónikussá vált a talp, boka, gerinc és derékfájdalom, gördülő talpú cipőt érdemes választani.

Az ívelt talpú cipőt, ortopéd szakorvosok, a járás könnyítése érdekében fejlesztették ki, elősegítve a láb saroktól lábujjig tartó átgördülését. Lényege a tehermentesítésben rejlik. A WALDLAUFER gördülő talpú cipő egyenletesen oszlatja el a talpon a lábra, derékra és gerincre nehezedő káros nyomásterhelést, így tehermentesíti a támasztó- és mozgatószerveket.

Az eredmény már az első felvételtől érezhető. A járás sokkal könnyebb és dinamikusabb lesz, javul a vérkeringés és az izmok újra elkezdenek dolgozni, így a láb kevésbé fárad el a nap végére. A keringés helyreállításával a lábdagadás esélye csökken, a láb szabadabb és könnyedebb lesz.

A kifejezetten egészségügyi dolgozóknak ajánlott WALDLAUFER gördülő talpú papucsokban és klumpákban a napközbeni ülőmunka is ideálisabb, hiszen a láb könnyen kivehető a cipőből, ezáltal egy-egy pillanatra pihentethető. A fűzős és tépőzáras félcipőket pedig kifejezetten a sokat sétáló ápolóknak találták ki. A könnyedén állítható cipőszorítás és a járás egészségét szolgáló gördülő talpszerkezet hozzájárul a fájdalommentes, könnyedebb munkaórákhoz.

Ne halogassa a jó cipővásárlást sokáig! Tegyen lába egészségéért és válasszon Ön is tudatosan lábbelit és élje át a fájdalommentes, puha járás élményét munkája során!